Dnia 4 października nasza szkoła brała udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Od samego rana patrole sprawdzały poziom wiedzy z tabliczki mnożenia wszystkich uczniów naszej szkoły, ale również osoby, które tę szkołę odwiedziły. Nauczyciele i cała obsługa tez przeszły też pozytywnie. Każdy kto poprawnie odpowiedział na zadawane pytania otrzymał naklejkę, certyfikat oraz zakładkę do książki. Podczas lekcji matematyki urządzane były spacery po szkole w celu rozwiązywania zagadek i łamigłówek zamieszczonych zarówno na ścianach, jak i podłogach. Na przerwach dzieci mogły spróbować przejść labirynt z mnożenia. Uczniowie mieli dużo radości i satysfakcji po dobrze rozwiązanych zadaniach.
Magdalena Ciećwież
Każdego roku na powitanie jesieni organizujemy w szkole festyn. Zapraszamy uczniów i rodziców na świetną zabawę i atrakcje. w tym roku szczególnym powodzeniem cieszył się stolik plastyczny, gdzie dzieci robiły wspaniałe jesienne kapelusze. Mogliśmy z zaciekawieniem obejrzeć pokaz eksperymentów chemicznych przygotowanych przez rodziców naszych uczniów, wziąć udział w loterii fantowej przygotowanej przez Radę Rodziców oraz zakupić, za symboliczną opłatą, ciasta pieczone przez rodziców, za co im bardzo dziękujemy. Rodzice również zawsze chętnie organizują i przygotowują pieczone kiełbaski na grillu. Atrakcą tegorocznego festynu była wizyta pana, który prezentował umiejętnść strzelania z łuku, a i dzieci również mogły się sprawdzić w tym sporcie.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji tej imprezy.
Każdego roku organizujemy też konkurs rzeźb z warzyw i owoców, z nagrodami, w którym uczestniczą całe rodziny.
W dniu 27 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Uczniowie klasy szóstej przygotowali skecze w języku angielskim. Uczeń klasy drugiej, który przez kilka lat mieszkał w Szkocji uczył nas "tongue twisters" a uczennica z Ukrainy nauczyła nas liczyć. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zabawie i świetnie się bawili.
W 2019 roku Europejski Tydzień Kodowania odbędzie się w dniach od 5 do 20 października
Europejski Tydzień Kodowania to …
wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W skrócie: jeśli wiesz co nieco o programowaniu – w trakcie CodeWeek dowiesz się jeszcze więcej, jeśli o programowaniu nie wiesz nic – CodeWeek to świetna okazja, by zacząć swoją przygodę z kodami i robotami. Zapewniamy – to prostsze, niż Wam się wydaje! Dlatego do wspólnej zabawy zapraszamy osoby w każdym wieku – od maluchów z przedszkoli, po członków klubów seniora. Dajemy słowo – wszyscy będziecie bawić się świetnie.
A tak było.
W klasie wiele się dzieje.... Rozpoczęliśmy rok szkolny i spotkaliśmy się z przedstawicielemi Policji i Straży Miejskiej.
Rok szkolny 2018/2019 dobiega końca, jednak członkowie szkolnego koła plastycznego " Magia Sztuki" nie zwalniają tempa. Oto kilka naszych ostatnich działań twórczych.
Uczennica klasy III Aleksandra Chrzanowska 16.05.2019 roku reprezentowała naszą szkołę w III Polickim Przeglądzie Piosenki " Z Polic do Gwiazd". Ola przepięknie się zaprezentowała i zebrała zasłużone owacje.
3-4-5 czerwca klasa III była na Zielonej Szkole w Niechorzu z panią Magdą Borowską. Bylismy na Latarni Morskiej, w Motylarni i Muzeum Rybołóstwa. Było super, a pogoda jak marzenie...
Na zajęciach projektu ,,Niezwykła sztuka czyli z KULTURĄ I SZTUKĄ NA TY” omówiono kosmetyki pielęgnacyjne i akcesoria niezbędne w pracy wizażysty, a także higienę i organizację pracy. Uczestniczki poznały łączenie barw w kosmetyce, zasady proporcji i symetrii w makijażu, techniki modelowania i korekty kształtu twarzy, oczu, ust, techniki rozświetlania oraz wykonały próby pierwszych makijaży.
24 maja klasa V uczestniczyła w warsztatach muzealnych. Warsztaty muzealne to forma zajęć mająca na celu przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego odbioru sztuki oraz zjawisk związanych z kulturą i tradycją poprzez uczestniczenie w procesie twórczym. Warsztaty składały się z części merytorycznej prowadzonej w oparciu o wystawy prezentowane w muzeum, oraz z części plastycznej. Zajęcia rozbudzają wyobraźnię oraz wrażliwość, uczą kreatywności, prowokują uczniów do samodzielnego i twórczego myślenia. Pokazują w jaki sposób powstają dzieła sztuki i jakimi technikami posługują się ich twórcy. Uczestnicy zajęć mają również niepowtarzalną okazję obejrzenia z bliska eksponatów niedostępnych dla ogółu zwiedzających oraz wykonania zadań i prac plastycznych w technice odpowiadającej wybranemu tematowi.
Hevelianum - Interaktywne i multimedialne wystawy, oferta edukacyjnaoraz dodatkowe atrakcje bawią, rozwijają i odkrywają przezd Odwiedzającymi niezwykły świat nauki. Uczestniczyliśmy w warsztatach Alchemia zapachu oraz Złam kod. Zwiedziliśy interaktywną wystawę "Z energią" i "Dookoła świata".
Dzieci z klas 2 i 3 uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez panie z Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie pt ,,Rymowane słowa". Było to okazją do przybliżenia dzieciom poezji Juliana Tuwima i Joanny Kulmowej. Rozmowa dotyczyła również znajomości gatunków ptaków, a informacje te i wiersze były tematem prac plastycznych i przestrzennych ,,Ptaki' oraz Las.
Zadania matematyczno- logiczne, zagadki i rebusy matematyczne były głównym tematem zajęć wpólnych uczniów klas 1- 3, które odbyły się na boisku szkolnym w dniu 23 maja. Dzieci chociaż rywalizowały w grupach o najlepsze wyniki, to głównie miały za zadanie działać i bawić się matematyką.
Wchodząc do Centrum Dialogu Przełomy, zanurzamy się w przeszłość – niemal dosłownie – zagłębiamy się w „studnię historii”, w czeluść, by ujrzeć wydarzenia piękne i straszne, by poznać losy ludzi: bohaterów, prześladowców albo zwykłych zjadaczy chleba.
Ciemność i cisza, ogarniające tuż przy wejściu, mają sprzyjać poszukiwaniu odpowiedzi na pytania o tożsamość, patriotyzm, o dobro i zło. Wchodzimy w przestrzeń opowiadającą o latach 1939–1989. Początek to wybuch drugiej wojny światowej, a zarazem moment, w którym Polska ponownie straciła niepodległość. Polska droga do wolności, cena, którą trzeba było za wolność zapłacić, stanowi trzon narracji wystawy. Najważniejsze eksponaty, zdjęcia, dokumenty, filmy są w warstwie głównej ekspozycji. (źródło: strona muzeum).
28 i 29 marca w naszej szkole obchodziliśmy Święto Matematyki. Uczniowie ze wszystkich klas uczestniczyli w matematycznych podchodach. Celem było wykorzystanie umiejętności matematycznych do otworzenia walizki ze skarbem.
Uczniowie mieli za zadanie w grupach rozszyfrować kod QR, który wskazywał im, gdzie znajduje się walizka. Jednakże po odnalezieniu walizki okazywało się, że nie jest to koniec ich zmagań z matematyką. Każda grupa musiała znaleźć kod do kłódki, którą zamknięta była walizka. Kod składał się z trzech cyfr. Uczniowie musieli między innymi rozszyfrować zakodowaną wiadomość, znaleźć i ułożyć puzzle, na których było kolejne zadanie, ułożyć tangram, rozwiązać zadanie napisane niewidzialnym długopisem na pocztówce itp.
Wszyscy bawili się znakomicie, tym bardziej, że na każdego ucznia na koniec zabawy czekała słodka nagroda.
W związku ze ,,Świętem matematyki" uczniowie klasy 1 i 2 uczestniczyli we wspólnych zajęciach i łamali sobie głowy nad zadaniami logicznymi. Dla relaksu i atrakcji spiewali i tańczyli z rekwizytami. Gratulujemy wytrwałości.
Na zajęciach projektu ,,Niezwykła sztuka czyli z kulturą i sztuka na ty” poszukiwaliśmy wiosny.
W pierwszej części rozmawialiśmy na temat pożegnania zimy, a powitania wiosny oraz najpowszechniejszych zwyczajów i tradycji związanych z pierwszym dniem wiosny.
W drugiej zaś każde dziecko wykonywało pracę plastyczną wybraną przez siebie techniką.
Była to doskonała terapia kolorem. Było wesoło i wiosennie.