W naszej szkole od jakiegoś czasu na zajęciach koła matematyczno-informatycznego kodujemy z Ozobotami. Chętni uczniowie z klas IV i V w formie zabawy w przyjazny sposób są wprowadzani w świat programowania.
Ozobot – mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania zabiera dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub puzzlach) dzieci bawiąc się programują zadania, które wykonuje robot.
Dzięki robotowi dzieci w namacalny sposób przekonują się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia. Programując z wykorzystaniem Ozobotów, są w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co stwarza im przyjaźniejsze warunki do przyswajania wiedzy na zajęciach z nauki programowania.
Praca z Ozobotami przyzwyczaja dzieci do projektowego podejścia do pracy: otrzymują konkretny problem do rozwiązania za pomocą dostępnych narzędzi, tj. robota i zestawu zaprogramowanych komend. Ich zadanie polega na merytorycznym przygotowaniu się do rozwiązania problemu, obmyślenie ścieżki postępowania, wdrożenie, a na końcu obserwowanie postępów i wprowadzanie działań naprawczych.
Magdalena Ciećwież
Światowy Dzień Kota – święto obchodzone 17 lutego, np. we Włoszech i Polsce. Ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. Wikipedia
Ozobot to: "Maleńki robot - doskonały do nauki logicznego myślenia"
Dzięki robotowi dzieci w namacalny sposób przekonują się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia. Programując z wykorzystaniem Ozobotów, robotów dla dzieci, są w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co stwarza im przyjaźniejsze warunki do przyswajania wiedzy na zajęciach z nauki programowania dla dzieci. (http://www.ozobot.pl/)
Był to dla Nas czas wspólnego posiłku, zabaw i śpiewania kolęd. Rodzice zadbali o Świąteczne smakołyki, a Nasza Pani Kasia o ……. Mikołaj doskonale wiedział co lubimy.
My się bawić uczymy i dzięki niej się szybko uczymy.
Dnia 15.12.2021r. odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny. W czasie kiermaszu można było nabyć pyszne pierniki, kartki, bombki i inne ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
Wszystkim, którzy włączyli się w organizację kiermaszu oraz wspomogli naszą akcję charytatywną – serdecznie dziękujemy!
Zgromadzono 481 zł. Samorząd Uczniowski zdecydował, aby część pieniędzy przekazać na Fundację Mam Marzenie, a resztę na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt.
Opiekunka Samorządu Uczniowskiego przy ul. Cisowej
Magdalena Ciećwież
Dziękujemy serdecznie wszystkim Mikołajom.
My się zimy nie boimy, ciepło się ubieramy i dobrze się bawimy!
Bombki na świecie produkowane są od 1847 roku.Pierwsze bombki zostały po raz pierwszy wykonane w Lauscha w Niemczech przez Hansa Greinera. Zgodnie z przesłaniem, rozpoczął on tworzenie szklanych wydmuszek do udekorowania choinki, gdyż nie stać go było na typowe wówczas dekoracje czyli orzechy, jabłka czy cukierki.Bombka (w niektórych regionach Polski bańka) to ozdoba choinkowa wykonana z cienkiego szkła. Bombki często są ręcznie malowane i posrebrzane od wewnątrz.
Glass Color jest producentem szklanych ozdób choinkowych, ręcznie dmuchanych, formowanych i dekorowanych. Zakład produkuje ręcznie malowane bombki różnej wielkości, a także ozdoby o różnorodnych kształtach.
Obchodzimy go po to, by sprawić przyjemność dzieciom, i nie tylko. Któż z nas nie miał tego ukochanego, idealnego do przytulania i niezastąpionego przyjaciela!
Dzień Pluszowego Misia jak co rok obchodziliśmy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data. Święto ma wymiar również symboliczny. Właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.Z tej okazji zorganizowano specjalne zajęcia biblioteczne, na których zapoznano uczniów z historią święta, czytano fragmenty książek o ,,misiach”. Przedstawiono ciekawostki ze świata niedźwiedzi i przeprowadzono konkurs przyrodniczy. Dzieci tego dnia przyniosły ze sobą do szkoły swoje ulubione pluszaki.
W naszej szkole cyklicznie pracujemy z wykorzystaniem papieru w okolicach zbliżających się świąt. Uczniowie wszystkich klas wykonują przeróżne prace, różnorodnymi technikami o tematyce zimowej i świątecznej, po to, by przeznaczyć nasze wytwory na kiermasz świąteczny, na którym owe prace można zakupić za pzrysłowiąwą ,,złotówkę". Zebrane pieniążki zawsze są przeznaczane do wybrany cel charytatywny.
W oczekiwaniu na święta. Warsztaty plastyczne z masą solną i zimną porcelaną.
Święto Niepodległości obchodzimy 11 listopada. Jest to czas, kiedy uczniowie poznają historię odzyskania niepodległóści przez Polskę w 1918 roku. Uczestniczą również w uroczystości szkolnej, śpiewają wspólnie piosenki o tematyce wojskowej i wojennej. Na zajęciach dydaktycznych i wychowawczych wykonują prace plastyczne związane z tematem.
Twórcze lekcje plastyki
Nasza plastyczna jesień- 3c
Każdego roku uczniowie odwiedzają miejsca pamięci i zapalają znicze. Pamiętamy!
Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się do akcji „Nasza szkoła – kolorowa szkoła”. Przyniesione przez nich cebulki wiosennych kwiatów : tulipanów, narcyzów, hiacyntów, szafirków i krokusów, zostały posadzone przed szkołą. Wszystkim nam zależy, żeby w pobliżu naszej szkoły było pięknie i kolorowo. Teraz z niecierpliwością czekamy na wiosnę!
Połączyliśmy świętowanie z grami, zabawami, podczas których uczyliśmy się techniki wspinaczkowej. Mogliśmy wykazać się zwinnością, siłą, wytrzymałością i zadbać o naszą koordynację ruchową. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów zdobywaliśmy trasy wspinaczkowe i dotarliśmy na ich sam szczyt. Świetnie się bawiliśmy!
Naszych Chłopców lubimy i wszystkiego najlepszego im życzymy.
Dziewczynki z klasy 3c
15 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Nasza szkoła postanowiła zaangażować się w kampanię społeczną pod hasłem: "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!" Celem kampanii jest kształtowanie postaw opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych wzrokowo oraz zwiększenie ich integracji ze środowiskiem społecznym.W związku z tym w szkole rozmawialiśmy z uczniami o problemach osób z dysfunkcją wzroku, oglądaliśmy filmy poświęcone temu tematowi oraz wywiady z niewidomymi. W ramach kampanii stworzyliśmy gazetkę, na której znalazły się informacje na temat Międzynarodowego Dnia Białej Laski oraz problemów osób niewidzących lub słabo widzących. W klasach nauczyciele przeprowadzili lekcje, podczas których poruszyli wyżej wymienioną tematykę. Nie były to jednak suche wykłady. Dzieci musiały z zawiązanymi oczami wykonać rysunek, nalać wodę z butelki do szklanki a także przejść tor przeszkód. Ogromne emocje wzbudziło odczytywanie liter wykonanych z plasteliny. Wszystkie stwierdziły, że nie było to łatwe.
Kolejny Tydzień kodowania za nami.
Biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do udziału w konkursie poetycko- plastycznym, który polegał na wykonaniu ilustracji do wiersza.
Celem konkursu było rozbudzenie u dzieci twórczej inwencji, kreatywności i wrażliwości estetycznej inspirowanej pięknem poezji.
Biblioteka została zasypana pracami o tematyce jesiennej.
Oto wyniki:
KLASY I_ III
I miejsce- Julia Bacza- klasa 3a
II miejsce- Nadia Koza- klasa 2c
II miejsce-Sebastian Świercz- klasa 2c
III miejsce- Damian Kowalkowski- klasa 3c
KLASY IV- VI
I miejsce- Karolina Bojarska- klasa 6c
I miejsce-Paulina Golańska- klasa 6c
GRATULUJEMY !!!